fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński: Mój śp. brat widział w Januszu Kurtyce przyszłego prezydenta RP

Był nie tylko człowiekiem wielkich dokonań, ale także wielkich nadziei, jakie z nim wiązali inni; mój śp. brat widział go jako przyszłego prezydenta RP – powiedział Jarosław Kaczyński, biorący udział w promocji tomu sejmowych i senackich wystąpień Janusza Kurtyki.

,,Janusz Kurtyka był nie tylko człowiekiem wielkich dokonań, ale także wielkich nadziei, jakie z nim wiązali inni” – powiedział w poniedziałek Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że ,,te nadzieje były związane z tym, co dziś jest przytaczane w tytule tej książki <<Obudzić naród do wielkości… Wystąpienia Janusza Kurtyki przed Parlamentem RP 2005–2010>>”.

,,Czyli z rozkwitem świadomości narodowej i budowaniem polskiej drogi do wielkości” – wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS bierze udział w prezentacji książki ,,Obudzić naród do wielkości… Wystąpienia Janusza Kurtyki przed Parlamentem RP 2005–2010”. Po promocji odbędzie się wernisaż wystawy o działalności śp. Janusza Kurtyki, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w latach 2005–10.

,,Mój śp. brat kierował swoje oczy w stronę Janusza Kurtyki, widząc w nim przyszłego prezydenta RP” – przypomniał prezes PiS.

Tom ,,Obudzić naród do wielkości… Wystąpienia Janusza Kurtyki przed Parlamentem RP 2005–2010” to publikacja zawierająca wystąpienia prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Janusza Kurtyki oraz jego najbliższych współpracowników na posiedzeniach Sejmu i Senatu RP, a także komisji sejmowych i senackich w latach 2005–2010.

Postać i poglądy tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezesa Janusza Kurtyki były przedstawiane w wielu publikacjach wspomnieniowych. Wydany został również zbiór jego najważniejszych tekstów oraz wybór wywiadów, artykułów i oświadczeń. Jak dotąd nieznane szerzej pozostawały jego wystąpienia w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl