Kaczyński: „władza występuje przeciwko obywatelom”

„Władza występuje przeciwko obywatelom, zabiera im prawo do pracy, do normalnego życia. Nie strzela, ale oszukuje. Ta władza oszukuje obywateli” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej przed Kopalnią Wujek w Katowicach.

Lider PiS akcentował, że „nie wolno dać się zwieść obecnym gestom, zapowiedziom – miną wybory ta władza zapomni o węglu i górnictwie”. W ten sposób Jarosław Kaczyński nawiązał do wczorajszego szczytu węglowego. Podczas niego premier Donald Tusk powiedział górnikom, to co chcieli usłyszeć – zaoferował wsparcie. Dziś premier uczestniczy w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Jarosław Kaczyński ocenił, że jest to element propagandy rządu PO-PSL.

Wizyta premiera na Śląsku jest częścią polityki, którą uprawia od 6,5 lat, tzn. polityki, której podstawą jest propaganda, a co dzisiaj nazywa się pijar. Nie ma żadnej realnej treści, jest tylko propaganda. Dzisiaj są wizyty, jutro będą wybory. Jeśli im się w tych wyborach uda, to o Śląsku zapomną – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Senator Bolesław Piecha, kandydat PiS-u w wyborach do PE odniósł się do dzisiejszego wystąpienia premiera na europejskim kongresie.

Pan premier powiedział, że polski węgiel jest sercem Europy. Panie premierze, to serce leży dzisiaj na OIOM-ie i tylko dzięki ludziom ciężkiej pracy, również tym, którzy walczyli o polskość i o miejsca pracy w Kopalni Wujek jest jeszcze utrzymywane przy życiu. Proszę pamiętać o tym, że lepiej było zapobiegać, a nie leczyć. Przez wiele lat dla górnictwa, które wymaga restrukturyzacji, dofinansowania, jak również utrzymania miejsc pracy nie zrobił pan nic – zwrócił uwagę senator Bolesław Piecha.

PiS uważa, że Śląsk jest szczególnie ważny z punktu widzenia polskiej gospodarki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl