Instytucje unijne porozumiały się ws. budżetu UE na przyszły rok

Komisja Europejska, Rada Europejska i Parlament Europejski osiągnęli wspólne porozumienie w sprawie budżetu Unii Europejskiej na 2017 rok.

Obok pobudzania wzrostu gospodarczego w przyszłym roku zwiększono też wydatki na zabezpieczenie granic oraz integrację uchodźców.

Europosłowie we wspólnych konkluzjach wyrazili dzisiaj w Brukseli zgodę na to, aby ogólny poziom środków na zobowiązania w budżecie na rok 2017 wyniósł blisko 158 mld euro, a na płatności prawie 135 mld euro.

Chociaż zaakceptowane dzisiaj przez europarlament środki budżetowe nie usatysfakcjonowały podczas wcześniejszych rozmów koncyliacyjnych wszystkich polityków, to ostatecznie ponad 430 europosłów wyraziło w Brukseli podczas mini sesji na nie zgodę.

 

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl