Bezpartyjni Samorządowcy wystartują w wyborach samodzielnie

Bezpartyjni Samorządowcy wystartują w wyborach do parlamentu samodzielnie – poinformowali w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych. Jak podkreślono, choć wcześniej ugrupowanie rozmawiało z PSL i Kukiz’15, to ostatecznie współpraca z nimi została odrzucona.

W opublikowanym dziś oświadczeniu Bezpartyjni Samorządowcy poinformowali, że w najbliższych wyborach startują samodzielnie jako komitet wyborczy wyborców.

„Zbliżające się wybory parlamentarne spowodowały intensywny >>ruch<< wśród ugrupowań partyjnych, obecnych od lat w życiu politycznym. W natłoku informacji o budowanych koalicjach, ich rozpadach i kolejnych egzotycznych połączeniach trudno się połapać. Bezpartyjnych Samorządowców również łączono z wieloma podmiotami, dla których nasze wsparcie byłoby bardzo ważne” – czytamy.

Jak podkreślono, Bezpartyjni Samorządowcy byli otwarci na współpracę i prowadzili rozmowy stawiając warunki. Pierwszy z nich brzmiał: „Nie interesuje nas zaostrzający się spór o ideologię. Chcemy współpracować z osobami i ugrupowaniami, którym zależy na rozwoju Polski bez uczestniczenia w wojnie dwóch obozów. Nie chcemy być przeciw jednym lub drugim. Jesteśmy za rozsądną Polską, bez podziałów.”.

Z kolei w drugim warunku Bezpartyjni podkreślali, że nie są partią i nie interesuje ich subwencja partyjna wypłacana tym, którzy osiągną 3 proc. poparcia.

„Jako centrowy ruch społeczny jesteśmy przekonani, że jest wielu myślących podobnie jak my, którzy chcą w spokoju pracować, spędzać z rodziną radosny czas, cieszyć się z każdego dnia. Dlatego też, z szacunkiem dla naszych rozmówców, nie przyjęliśmy propozycji PSL-u – najstarszej polskiej partii politycznej, chociaż wiemy, że bez nas ciężko będzie zdobyć im subwencję. Podziękowaliśmy również Pawłowi Kukizowi, który wywodzi się z naszego środowiska i podziela wiele naszych postulatów. Jednak potencjalna współpraca Kukiz’15 z radykalnymi uczestnikami życia politycznego wyklucza możliwość wspólnego startu w wyborach” – poinformowali w komunikacie Bezpartyjni Samorządowcy.

PAP/RIRM

drukuj