PiS ruszyło z maratonem programowym

Prawo i Sprawiedliwość ruszyło z maratonem programowym. Na początek politycy odwiedzą Radom. We wszystkich stolicach województw najważniejsi politycy partii rządzącej będą prezentować program dla regionów. Ma on dotyczyć m.in. komunikacji czy rozwoju infrastruktury społecznej.

Szef sztabu wyborczego PiS-u Tomasz Poręba zapowiedział, że w tym tygodniu planowanych jest 16 spotkań. Z kolei na początku września w Warszawie odbędzie się konwencja PiS-u z udziałem m.in. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który zainauguruje kampanie wyborczą.

W wydarzeniu udział wezmą też najważniejsi politycy PiS, m.in. premier Mateusz Morawiecki. Z kolei tzw. koalicja obywatelska PO i Nowoczesnej zapowiada start samorządowej kampanii na 8 września.

Prof. Andrzej Gil, politolog wskazuje, że PO reaguje na to, co zrobi PiS. Ekspert zaznacza jednak, że zbliżające się wybory samorządowe mogą być niespodzianką.

– Pamiętajmy, że wybory regionalne mają jednak swoją specyfikę i tutaj ocenia się bardziej nie jakieś ogólne programy, ale problemy regionalne, więc myślę, że te wybory będą po części niespodzianką. Są pewne prognozy, które dają PiS-owi ewidentne zwycięstwo w regionach, ale pamiętajmy też, że do wyborów jest jeszcze więcej niż dwa miesiące i wiele może się wydarzyć. Ja nie przekreślałbym PO, bo regiony to regiony, sprawy lokalne to sprawy lokalne. Nie jest tak, że PO jest przegrana z definicji. Myślę, że w tych wyborach październikowych będzie niespodzianka – powiedział prof. Andrzej Gil.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego, wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada

RIRM

drukuj