fot. PAP/EPA

Trwa wojna handlowa między USA a Chinami

Nadal nie ma porozumienia handlowego między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Negocjacje w tej sprawie zostaną wznowione we wrześniu. Do tego czasu prezydent USA Donald Trump zamierza ponownie podwyższyć cła na chińskie towary.

Wojna handlowa między Chinami a Stanami Zjednoczonymi trwa już od ponad roku. Do porozumienia miało dojść już trzy miesiące temu, ale Pekin postanowił renegocjować umowę. W ostatnich dniach między stronami trwała dyskusja. Nie przyniosła jednak wyraźnych efektów. Prezydent USA Donald Trump zapowiedział kolejne cła na chińskie towary.

 „1 września wprowadzimy niewielką, dodatkową taryfę w wysokości 10 proc. na pozostałe 300 miliardów dolarów towarów i produktów pochodzących z Chin. Nie obejmuje to 250 miliardów dolarów, które zostały już objęte taryfą celną w wysokości 25 proc.” – napisał na Twitterze Donald Trump.

Amerykański polityk oskarża władze w Pekinie, że nie wywiązują się z przyjętych wcześniej zobowiązań.

– Myślę, że prezydent Chin chce zawrzeć umowę, ale szczerze mówiąc, nie idzie to wystarczająco szybko. Powiedział, że będzie kupował produkty od naszych rolników, ale tego nie zrobił. Powiedział, że wstrzyma sprzedaż fentanylu do naszego kraju, ale nie zrobił tego. Tysiące Amerykanów umiera z tego powodu – podkreślił.

Zdaniem Donalda Trumpa Chiny już ponoszą tego konsekwencje. Chińska gospodarka ma mieć najgorsze notowania od 27 lat.

– Chiny dewaluują swoją walutę i wypompowują pieniądze, jak nigdy dotąd – dodał.

Negocjacje w sprawie zakończenia wojny handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi zostaną wznowione we wrześniu. Pekin zaznacza jednak, że zawarcie porozumienia zależy od zniesienia przez USA wszystkich dodatkowych ceł.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl