Atak na Polskę

Unia Europejska i zagraniczne media przypuściły atak na Polskę związany ze zmianą władzy w naszym kraju. Premier Beata Szydło przyznaje, że nie jest zaskoczona. Dodaje, że mamy powtórkę z działań sprzed kilku lat wobec Węgier.

Na najbliższą środę na forum KE zaplanowano debatę nt. sytuacji w Polsce. Kolejna podobna zaplanowana jest również w PE.

– UE już się czegoś nauczyła na przykładzie Węgier. Wtedy była oskarżana o opieszałość, a teraz pewnie te działania będą podejmowane dużo szybciej – twierdzi Kamila Gasiuk-Pihowicz (.Nowoczesna).

– Nie unikniemy tego rodzaju ocen. Jesteśmy w rodzinie europejskiej i jak każda rodzina dba o wszystkich. Ja to przyjmuję pozytywnie, nie negatywnie. To nie tak, że ktoś chce nas ustawić do pionu – mówi Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO.

Szefowa Kancelarii Prezydenta minister Małgorzata Sadurska podkreśla, że europejska machina jest bez wątpienia inspirowana przez polityków.

– Na pewno jest to jakaś próba wywarcia nacisku na Polskę, tym bardziej, że mam duże wątpliwości czy ona jest rzeczywiście potrzebna – mówi Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

Z pewnością w Polsce nastała niesprzyjająca sytuacja szczególnie dla interesów  niemieckich – przyznaje Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu. Przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL Niemcy zdążyli przyzwyczaić się do uległości wschodniego sąsiada.

Polska dziś wybija się na suwerenne państwo. Polityka trzymania się za żakiet Merkel i stawanie na baczność na każde tupnięcie w Berlinie została zakończona – powiedział Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

 

 

 

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl