PE wysłuchał oświadczenia m.in. ws. bezrobocia w UE

Parlament Europejski wysłuchał w Strasburgu oświadczenia komisarza László Andora w kwestii zatrudnienia ludzi młodych i bezrobocia w Unii Europejskiej.

Jutro eurodeputowani przyjmą rezolucję ukazującą fatalne statystyki w tej sprawie. Problemy emigracji dotykają w Unii Europejskiej m.in. osób poniżej 25 roku życia.

Bezrobocie w UE przekracza 22 proc. oraz 55 proc. w niektórych krajach członkowskich. 13 proc. Europejczyków poniżej 25 roku życia nie ma pracy ani się nie uczy, lub szkoli. 12 proc. uczniów nie kończy szkół średnich, a ponad 10 proc. obywateli unii żyje w rodzinach bezrobotnych.

– Wszyscy dostrzegają ogromny problem bezrobocia w UE. Nowy przewodniczący komisji Jean Claude Juncker stwierdził w PE w Strasburgu, że w unii powstaje 29 państwo złożone z ludzi bez pracy. Najbardziej dotknięci bezrobociem są ludzie młodzi. Niestety proponowane metody zwalczania tego zjawiska nie dają rezultatu. Bezrobocie najbardziej wzrasta w krajach strefy euro, bowiem wspólna waluta wpływa na zapaść gospodarki – mówił prof. Mirosław Piotrowski.

Parlament Europejski chce ponaglić państwa członkowskie do podjęcia zdecydowanych działań w celu zwalczania bezrobocia wśród ludzi młodych.

– PE w swojej rezolucji przyznał, że obydwa cele strategii dla młodych, czyli tworzenie równych szans dla ludzi na rynku pracy oraz promocja włączenia społecznego nie zostały osiągnięte. W związku z tym, ma jutro ponaglić KE i państwa członkowskie, by uwzględniły ogromny wpływ, jaki na uczestnictwo młodych ludzi w życiu społecznym ma kryzys – podkreślił red. Dawid Nahajowski.

 

RIRM

 

drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl