fot. PAP/EPA

Kolejny zamach w Egipcie

Trzech zagranicznych turystów zostało wczoraj rannych w ataku dwóch nożowników na restaurację w egipskim kurorcie Hurghada. Dziś z kolei na przedmieściach Kairu nieznani sprawcy zastrzelili policjanta i żołnierza.

Według relacji świadków napastnicy, którzy zaatakowali wczoraj turystów byli uzbrojeni w broń palną i pasy z materiałami wybuchowymi, albo przedmioty je przypominające. Na swoje ofiary rzucili się jednak z nożami. Mieli przy tym krzyczeć Allah Akbar. Ranni zostali dwaj Austriacy oraz jeden Szwed. Stan poszkodowanych jest stabilny. Na atak odpowiedziały służby bezpieczeństwa, które otworzyły ogień do napastników. Jeden z nich został ranny, drugi zginął na miejscu.

Także w czwartek doszło do ataku na turystów z Izraela. Przyznali się do niego bojownicy z tzw. państwa islamskiego, którzy oświadczyli, że ich celem są żydzi na całym świecie. Turystyka jest filarem egipskiej gospodarki. W kraju jest jednak cały czas niespokojnie.

Polskie MSZ od dłuższego czasu ostrzega Polaków przed wyjazdami do tego kraju. W październiku ubiegłego roku poziom zagrożenia resort podniósł do trzeciego w czterostopniowej skali. W skrócie oznacza on – nie podróżuj w to miejsce.

 

 

TV Trwam News

 

drukuj