Rolnicy poczęstują premier tradycyjnym chlebem

Rolnicy i przedstawiciele Stowarzyszenia i Koalicji „Polska Wolna od GMO” będą chcieli poczęstować premier Ewę Kopacz chlebem pieczonym w jednym z gospodarstw domowych.. Bezpośrednia sprzedaż takiego pieczywa, jest obecnie w Polsce zakazana.

Pomysłodawcy dzisiejszego poczęstunku, domagają się by zdrowa żywność mogła trafiać do konsumentów bezpośrednio z polskich gospodarstw.

Akcja ma się rozpocząć o godz. 12.00 w zielonym miasteczku przed kancelarią premiera, gdzie od kilku tygodni protestują rolnicy.

O szczegółach akcji poinformował Edward Kosmal z Komitetu Protestacyjnego Rolników  Województwa Zachodniopomorskiego.

– Jest taki zamiar, żeby zaprosić panią premier na degustację zakazanego chleba. Pieczywo pochodzi z wypieku z gospodarstwa ekologicznego. Jest bardzo zdrowy – na naturalnym zakwasie, bez żadnych konserwantów. Niestety jego sprzedaż z gospodarstw jest zakazana. Chcieliśmy poczęstować panią premier tym bardzo dobrym chlebem. Jeżeli nie, no to uda się do niej delegacja, żeby jej ten bochen chleba z polskiego, ekologicznego gospodarstwa wręczyć – powiedział Edward Kosmal.     

Poniedziałek jest 19 dniem protestu rolników przed kancelarią premier Ewy Kopacz. Gospodarze zapowiadają, że pozostaną w zielonym miasteczku co najmniej do 20 marca.

Rolnicy domagają się także rekompensat za straty spowodowane przez dziki oraz dopłat do produkcji mleka i trzody chlewnej. Sprzeciwiają się także wyprzedaży ziemi obcemu kapitałowi.

RIRM

drukuj