fot. pixabay

Wnioski o wsparcie dla rolników w związku z COVID-19

Rolnicy mają czas do 7 października na złożenie wniosków o wsparcie w związku z pandemią COVID-19. ARiMR przedłużyła termin przyjmowania wniosków. Na pomoc mogą liczyć gospodarze, którzy zajmują się hodowlą bydła i trzody chlewnej, ale także uprawą roślin ozdobnych czy producenci drobiu.

Wsparcie ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej, a jego wysokość jest uzależniona od prowadzonej działalności oraz jej wielkości.

Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski poinformował, że do tej pory wpłynęło 150 tys. wniosków. Liczy, że dzięki przedłużeniu terminu z pomocy skorzysta więcej gospodarzy.

– To działanie jest bardzo istotne, bo wiemy, że ono ma rekompensować straty i pomóc utrzymać płynność finansową gospodarstw. Wiemy, że trudna sytuacja pandemii koronawirusa wpłynęła na to, że pewna ilość tych gospodarstw utraciła część dochodów. Stwierdziliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest przedłużenie terminu do 7 października. Przedłużenie da szanse na to, żeby wszyscy, którzy spełniają kryteria, ze spokojem mogli złożyć wnioski. Biura powiatowe są gotowe obsłużyć wszystkich klientów, którzy chcieliby te wnioski złożyć  – wyjaśnił Tomasz Nowakowski.

Środki będą pochodzić z budżetu PROW na lata 2014-2020. Szczegółowe informacje nt. pomocy covidowej dla rolników znajdują się na stronie internetowej agencji rolnej.

Pomoc można uzyskać także bezpośrednio w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl