Ruszyły Centralne Targi Rolnicze

Kilkuset wystawców bierze udział w rozpoczętych dziś trzydniowych Centralnych Targach Rolniczych. Głównym celem wydarzenia jest promocja polskiego rolnictwa oraz eksportu rodzimych artykułów rolno-spożywczych, czy maszyn rolniczych.

Targi odbywają się w podwarszawskim Polskim Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo i gromadzą kilkadziesiąt tysięcy rolników, przedstawicieli stowarzyszeń, izb i kół rolniczych.

Agnieszka Rembisz, dyrektor do spraw Targów Międzynarodowych, wskazuje, że jest to podsumowanie roku rolniczego i święto tej branży.

CTR to także platforma kompleksowej dyskusji o potrzebach i warunkach zbilansowanej współpracy wszystkich ognisk, które tworzą wartość dodaną w sektorze rolno-spożywczym. Nasze targi ukierunkowane są również na ułatwienie poszukiwania współpracy pomiędzy polskimi producentami maszyn i urządzeń rolniczych, sprzętu, środków ochrony roślin oraz żywności z zagranicznymi kontrahentami. Na chwilę obecną swoją obecność potwierdziły delegacje z kilkunastu krajów z Afryki, Azji,  Europy Środkowowschodniej i Ameryki Południowej. W targach weźmie udział trzystu wystawców zgromadzonych w ramach pięciu sekcji tematycznych. Mamy także bogaty program wydarzeń merytorycznych – mówi Agnieszka Rembisz, dyrektor do spraw Targów Międzynarodowych.

W targach mają uczestniczyć przedstawiciele administracji, w tym resortu rolnictwa, Unii Europejskiej i międzynarodowych organizacji rolniczych.

W programie znalazła się m.in. debata „O roli i przyszłości rolnictwa”, konferencję III Forum Sektora Wołowiny oraz polsko-ukraińskie forum administracji i biznesu branży rolno-spożywczej.

Na targach z okazji jubileuszu 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich prezentowane mają być specjały regionalnej kuchni polskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl