fot. www.lodolamacze.info.pl

LODOŁAMACZE 2021 – osoby i instytucje wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych. W czwartek gala finałowa konkursu

7 października br. o godz. 15.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się Gala Finałowa Konkursu „Lodołamacze 2021”, organizowana przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Laureaci „Lodołamaczy” to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. Są to pracodawcy otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych. Ich przedsiębiorstwa dały szansę na pracę i rozwój swoim pracownikom. W ich firmach osoba z niepełnosprawnością jest pełnosprawnym pracownikiem zaangażowanym we wspólne budowanie sukcesu firmy.

– Istotą Kampanii „Lodołamacze” jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Pragniemy, by idea Konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy. Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji – wyjaśnia Anna Węgrzynowicz, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku podczas XVI edycji Kampanii Społecznej „Lodołamacze” uhonorowani zostaną laureaci w 9 kategoriach: Zatrudnienie chronione, Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, Otwarty rynek pracy, Instytucja, Dziennikarz bez barier, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma, Super Lodołamacz, Lodołamacz Specjalny.

– W poprzednich latach wprowadziliśmy dodatkowe kategorie Przyjazna Przestrzeń, Dziennikarz bez barier, Zdrowa Firma oraz Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa. W tym roku pomimo pandemii zgłosiło się prawie 400 kandydatów do tytułu Lodołamacze 2021, z czego jesteśmy bardzo dumni – mówi Anna Węgrzynowicz.

Gala rozpocznie się od przemówienia Agaty Kornhauser-Dudy, małżonki Prezydenta RP.

Następnie będzie miał miejsce występ Urszuli Dudziak – polskiej wokalistki i kompozytorki jazzowej. Jest ona uznana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas „Newport Jazz Festival”. Można wyliczać jej niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną, ale muzyka to tylko część Urszuli Dudziak. Posiada ona w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, którym obdarza wszystkich dokoła. Pokazuje, jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę.

Kolejnym punktem programu będzie pierwsza tura wręczenia statuetek „Lodołamacze 2021”, po którym swój występ będzie miał Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Zespół jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. „Śląsk” to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 200 koncertów rocznie. Zespół tworzy ponad stuosobowy skład artystyczny: chór, balet i orkiestra. Jest to Wielki Ambasador Polski na świecie, który zrealizował ponad 9 tys. koncertów dla przeszło 27 mln widzów w 44 krajach pięciu kontynentów. W repertuarze posiada kilkanaście programów artystycznych – od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

Następnie wręczone zostaną pozostałe statuetki Lodołamacze 2021.

Gala zakończy się Występem Stanisławy Celińskiej, znakomitej, wszechstronnej aktorki występującej zarówno na deskach teatrów, jak i przed kamerą. Nie sposób wymienić wszystkich jej wspaniałych ról. Jej najnowszą kreacją jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody, jakie otrzymała za podwójnie platynową „Atramentową”, złoty „Suplement” i złote kolędy „Świątecznie”, m.in. podczas 53. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2016 roku otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz została uhonorowana Złotym Mikrofonem.

Przed rozpoczęciem Gali, o godzinie 14.30 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się „Warsztaty fotograficzne”, podczas których doświadczony fotograf opowie o działaniu aparatu i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu. Z warsztatów każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat Zamku Królewskiego. Do udziału w warsztatach zaproszone są wszystkie osoby z niepełnosprawnościami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmie Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Patronat medialny sprawować będzie Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl