Polacy za granicą. Karol Linetty trafił dla Sampdorii

Karol Linetty zdobył gola, a jego Sampdoria pokonała przed własną publicznością Spal 2:1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Bartosz Bereszyński. Na ostatni kwadrans na murawie pojawił się Dawid Kownacki.

Długo musiał czekać Karol Linetty na swoje kolejne trafienie w Serie A. To jego pierwsza bramka w trwającym sezonie. W 25. minucie Sampdoria przeprowadziła szybką akcję prawą stroną boiska. Piłka powędrowała na głowę wbiegającego w szesnastkę Fabio Quagliarelli. Napastnik zgrał do idącego za akcją polskiego pomocnika, a ten z woleja huknął nie do obrony.

Linetty był wyróżniającym się zawodnikiem. Portal whoscored.com ocenił jego występ na 7.48. Podawał z 90-procentową celnością.

Sampdoria wygrała całe spotkanie 2:1. Zwycięskiego gola zdobył w 60. minucie Gregoire Defrel.