Piłka ręczna. Wyjazdowa wygrana Polek

Polskie szczypiornistki pokonały Portugalię 24:17 w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy. Dla zawodniczek Kima Rassmusena było to pierwsze zwycięstwo w tych eliminacjach.

Dla reprezentantek Polski był to niezwykle istotny pojedynek. Przegrana z zawodniczkami z Portugalii oznaczałaby zmniejszenie szans na awans do turnieju finałowego ME. Gospodynie tego spotkania również musiały wygrać, aby nadal być w grze o europejski czempionat.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować kilkubramkowej przewagi. Wynik oscylował w granicach remisu. Po piętnastu minutach Polki remisowały 5:5. Drugi kwadrans gry przebiegał już pod dyktando szczypiornistek Kima Rasmussena. Przyjezdne wypracowały do przerwy czterobramkową przewagę- prowadziły 11:7.

Początek drugiej połowy pojedynku to kontrola boiskowych poczynań w wykonaniu przyjezdnych. Polskie zawodniczki w pewnym momencie odskoczyły rywalkom na 8 goli (18:10). Reprezentantki Portugalii w kolejnych minutach zmniejszyły nieco dystans do przeciwniczek, jednak nie na tyle, aby poważnie przeszkodzić Polkom w odniesieniu zwycięstwa. Podopieczne Rasmussena spokojnie dowiozły przewagę do końca spotkania, pokonując rywalki 24:17.

Dzięki wygranej nad Portugalią kobieca reprezentacja Polski w piłce ręcznej zachowała szansę na awans do finałów Mistrzostw Europy. Nasze zawodniczki mają na koncie dwa punkty, tylko dwa mniej, niż drugie w tabeli Czeszki. Kolejnym rywalem Polek będzie ponownie Portugalia. Mecz rewanżowy pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w niedzielę w Zielonej Górze.

Portugalia – Polska 17:24 (7:11)
Portugalia: Gois, Ferreira – Aguiar 1, Amado, Andrade Lopes 3, Ferreira Lopes 2, Ascencao, Gante, Gois, Goncalves, Rodrigues 1, Sabino 1, Santiago 1, Seabra 1, Pereira 6, Soares, Tovares 1.
Polska: Gapska, Wysokińska – Niedźwiedź 2, Janiszewska, Semeniuk-Olchawa 5, Stachowska, Wojtas, Gęga 1, Matuszczyk 2, Grzyb 2, Migała, Gadzina 1, Łabuda, Kudłacz 7, Byzdra 2, Siódmiak 2.