fot. PAP/EPA

Eliminacje Euro 2016. Zdobyć „zieloną wyspę” na jeden dzień

Reprezentanci Polski w piłce nożnej już dzisiaj na boisku w Dublinie wybiegną po raz piąty w Eliminacjach do Euro 2016. Przeciwnikiem podopiecznych Adama Nawałki będą nieobliczalni Irlandczycy.


Zespół z Zielonej Wyspy można łatwo scharakteryzować jako piłkarzy bardzo walecznych, zaangażowanych w grze od pierwszego gwizdka, którzy uwielbiają grać agresywnie w kontaktach z przeciwnikiem. To bardzo groźny przeciwnik, który potrafił urwać punkty mistrzom świata z Niemiec, w dodatku na ich terenie.

Jak mówią jednak redaktorzy z Redakcji Sportowej Radia Maryja Szymon Kozupa i Paweł Palembas w tym meczu argumenty sportowe są po stronie podopiecznych Adama Nawałki.

Audio MP3

Pobierz

Wygrywając w tym spotkaniu reprezentanci Polski nie dość, że zamkną drogę Irlandczykom na Euro, czyli wyeliminują jednego z groźnych przeciwników do awansu to jeszcze sami ułatwią sobie znacznie wyjazd na mistrzostwa do Francji.

Stawka jest wysoka, oby po jesiennych meczach nasi piłkarze nie spoczęli na laurach i swoją zwycięską ścieżkę kontynuowali także w nowym roku.

***

Irlandia Polska, godz. 20.45

Przewidywane składy:

Irlandia: David Forde – Seamus Coleman, Marc Wilson, John O’Shea, Stephen Ward – Aiden McGeady, Wesley Hoolahan, James McCarthy, James McClean – Robbie Keane, Jonathan Walters

Polska: Łukasz Fabiański – Paweł Olkowski, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak – Sławomir Peszko, Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus – Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja)

Sport.RIRM

drukuj