Ekstraklasa. Zagłębie w czołówce, Korona traci dystans

Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Koroną Kielce 2:0 w meczu 17. kolejki Ekstraklasy. Komplet oczek Miedziowi zgarnęli dzięki trafieniom Łukasza Janoszki oraz Jarosława Jacha. Tym samym podopieczni Piotra Stokowca zmniejszyli dystans do czołówki i są w stanie nawiązać walkę o europejskie puchary.

Korona na własnym obiekcie, na którym nie radzi sobie w tym sezonie zbyt dobrze, podejmowała Zagłębie. Do tej pory zawodnicy Marcina Brosza czterokrotnie pozwalali wywozić punkty rywalom. Tym razem gospodrze chcieli sprawić rodość kibicom, co miały zagwarantować roszady w składzie – Marcin Cebula i Siergiej Pilipczuk zagrali od pierwszej minuty.

£ukasz Sierpina Aleksander TodorovskiOd początku spotkania akcje toczyły się w dobrym tempie, jednak piłkarzom obu drużyn brakowało precyzji w ich wykończeniu. Obok słupka uderzali Jarosław Jach i Vlastimir Jovanović, a strzały Krzysztofa Janusa, Krzysztofa Piątka i Michala Papadopulosa zablokowali defensorzy miejscowych. W 36. minucie z lewej strony dośrodkował Dorde Cotra, a piłkę do siatki skierował Łukasz Janoszka, dla którego było to drugie trafienie w dwóch ostatnich meczach. Kielczanie nie zdołali odpowiedzieć do końca pierwszej części gry i na przerwę schodzili z jednobramkową stratą.

Przyjezdni nie chcieli poprzestać na jednym golu i po powrocie na murawę od razu zmusili gospodarzy do rozpaczliwej defensywy. Mimo prowadzenia lubinian, to złocisto-krwiści musieli grać z kontry. W 56. minucie po centrze Krzysztofa Janusa z rzutu rożnego piłkę w polu karnym przedłużył Lubomir Guldan, a formalności celną główką dopełnił Jarosław Jach.

Jaros³aw Kubicki  Marcin CebulaChwilę później strzelec drugiej bramki powinien przypieczętować zwycięstwo swojej drużyny, ale z zaledwie siedmiu metrów przymierzył obok bramki. Koronie brakowało argumentów, a przeprowadzane przez nich akcje nie były zbyt groźne dla bramkarza rywali. Kielczanie nie potrafili znaleźć sposobu na Martina Polacka, więc po meczu to przyjezdni byli w lepszych nastrojach, zwyciężając ostatecznie 2:0.

Zagłębie, dzięki zwycięstwu, z dorobkiem dwudziestu czterech punktów awansowało na 4. pozycję w ligowej tabeli. Korona natomiast z jednym oczkiem mniej plasuje się obecnie na 8. miejscu.