fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Kuusamo. Pogoda znów wygrała ze skoczkami, w sobotę dwa konkursy

Niestety, pogoda znów pokrzyżowała plany skoczków. Po kilkugodzinnej walce z porywistym wiatrem organizatorzy zawodów zdecydowali, że dzisiejsza rywalizacja w fińskim Kuusamo w ramach Pucharu Świata nie będzie możliwa.


Od samego rana na obiekcie Rukatunturi wiał bardzo silny wiatr, momentami osiągający rezultaty nawet przekraczające 25 m/s. W tej sytuacji jury zawodów, z Walterem Hoferem na czele, kilka razy przesuwało godzinę rozpoczęcia kwalifikacji, po których zawodnicy mieli przystąpić do pierwszej serii konkursowej.

Następnie zrezygnowano z przeprowadzenia eliminacji, w efekcie czego w premierowej rundzie zawodów miało wziąć udział 64 skoczków. Ostatecznie jednak pogoda nie dała za wygraną, dlatego organizatorzy podjęli decyzję, iż dzisiaj nie zobaczymy żadnego skoczka na belce startowej obiektu w Kuusamo.

skoczniaskocznia

Oficjalny komunikat Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) głosi o próbie przeprowadzenia dwóch konkursów indywidualnych w jutrzejsze popołudnie. Najpierw o 14:30 czasu polskiego przewidywane jest rozegranie jednoseryjnego konkursu przełożonego z piątku, zaś półtorej godziny później mają rozpocząć się zawody planowane w pierwotnym założeniu na sobotę.

Przypomnijmy, że trener Łukasz Kruczek do Finlandii zabrał siedmiu reprezentantów Polski: Kamila Stocha, Klemensa Murańkę, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jana Ziobrę, Macieja Kota oraz Bartłomieja Kłuska.

***

Nowy program zawodów:

Sobota, 28.11.2015

13:00 – oficjalny trening (jedna seria)

14:30 – konkurs przeniesiony z piątku (jedna seria)

16:00 – konkurs sobotni

Sport.RIRM

drukuj