PŚ w biegach. Inauguracja sezonu dla Falli, słaby występ Kowalczyk

Norweżka Maiken Caspersen Falla wygrała w fińskim Kuusamo sprint techniką klasyczną, inaugurujący nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Ze słabej strony zaprezentowała się Justyna Kowalczyk, która zakończyła rywalizację już na ćwierćfinale.

Stina Nilsson Maike Caspersen Falla Ragnhild HagaFinał sprintu stanowił wyłącznie wewnętrzną rywalizację skandynawską. W nim spotkały się po trzy reprezentantki Norwegii oraz Szwecji, a najlepiej z nich zaprezentowała się Maiken Caspersen Falla. 25-letnia zawodniczka od początku nadawała ton wydarzeniom na trasie, prowadząc od startu do mety i zwyciężając z czasem 2:58.23 wyprzedziła drugą Stinę Nilsson o blisko pół sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Ragnhild Haga.

Przeciętny początek sezonu zanotowała niestety Justyna Kowalczyk. Dwukrotna złota medalistka olimpijska słabo zaprezentowała się już podczas kwalifikacji, kiedy zajęła dopiero 21. miejsce. Kiepską dyspozycję „potwierdziła” również w ćwierćfinale.

Justyna Kowalczyk Therese Johaug Evelina SettlinZaraz po starcie Polka została za plecami rywalek i mimo, że na dystansie była wstanie na chwilę wyprzedzić Katri Lylynperę, ostatecznie dała się Fince wyprzedzić, finiszując tym samym na ostatniej pozycji. W końcowym rozrachunku podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego została sklasyfikowana na odległej, 29. lokacie.

Jutro drugi etap trzydniowych Ruka Triple – tym razem biegaczki będą rywalizowały na dystansie 5 kilometrów techniką dowolną. Początek zawodów o godzinie 10:15 czasu polskiego.