fot. PAP/EPA

PŚ w biathlonie. Francuzki najlepsze w sztafecie, Polki dopiero jedenaste

Zwycięstwem Francuzek zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy na dystansie 4×6 km rozegrany we włoskiej Anterselvie. Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisały się białoczerwone, które zajęły dopiero 11. miejsce.


Początek zawodów nie wskazywał jednak na to, aby Polki w ostatecznych rozrachunku przestały się liczyć w walce o czołowe pozycje. Świetna postawa na strzelnicy w pozycji leżącej Magdaleny Gwizdoń oraz Weroniki Nowakowskiej (zaledwie jedno pudło) sprawiły bowiem, że ta druga dobiegła do strefy zmian jako wiceliderka.

Biathlon World Cup in AnterselvaNiestety, w dalszej części zmagań było już dużo gorzej. O słabym wyniku biało-czerwonych zadecydowała przede wszystkim fatalna dyspozycja dwukrotnej medalistki mistrzostw świata z Kontiolahti podczas „stójki”, na której na osiem prób aż siedmiokrotnie chybiła celu, w efekcie czego musiała przebiec cztery karne rundy.

Startująca z szesnastego miejsca Monika Hojnisz, a niedługo później Krystyna Guzik tylko nieznacznie poprawiły sytuację Polek – zdołały one wyprowadzić naszą reprezentację na jedenaste miejsce. W klasyfikacji sztafet biało-czerwone spadły tym samym na ósmą lokatę.

Biathlon World Cup in AnterselvaZ triumfu cieszyć się mogły Francuzki. Te zdecydowanie – z ponad siedemnastosekundową przewagą – wyprzedziły drugie na mecie Czeszki. Podium uzupełniły Rosjanki. Sukces „Sborna” zawdzięcza w głównej mierze Oldze Podczufarowej, która na ostatnich metra skutecznie odpierała ataki Włoszki Dorothey Wierer.

Teraz przed biathlonistkami kilkunastodniowa przerwa. Do rywalizacji pucharowej panie powrócą 5 lutego – wówczas wezmą udział w biegu sprinterskim na 7.5 km w kanadyjskim Canmore.

***

Wyniki biathlonowego biegu sztafetowego kobiet 4×6 km w Anterselvie:

1.   Francja 1:07:53.5 (0+8)
2.   Czechy +17.2 (2+7)
3.   Rosja +21.1 (0+10)
4.   Włochy +21.7 (0+11)
5.   Norwegia +47.1 (1+10)
6.   Szwecja +50.5 (0+7)

11. Polska (Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik) 2:05.2 (4+7)

Sport.RIRM

drukuj