Biathlon: Bezlitosna Tora Berger

W niemieckim Oberhofie, na trasie biatlonowego biegu ze startu wspólnego triumfowała Norweżka Tora Berger, druga była jej koleżanka z reprezentacji Synnoeve Someldal, na ostatnim stopniu podium stanęła Daria Domrczewa. Bardzo dobry występ zanotowała Krystyna Pałka, kończąc zawody na 6 pozycji.

Niekwestionowaną faworytką do zwycięstwa w biegu ze startu wspólnego na 12,5km była Daria Domraczewa. Wszystko szło po myśli Białorusinki, przez pierwsze trzy strzelania, które przeszła niemalże bezbłędnie. Zaliczając jedno pudło dopiero na trzecim strzelaniu, ale wtedy reprezentantka Białorusi wciąż prowadziła. Chociaż przez ten jeden błąd w jej pobliżu znalazła się znakomita Tora Berger. Losy biegu rozstrzygnęły się podczas ostatniego strzelania. Najpierw pomyliła się Makarainen, która cały czas trzymała się blisko czołówki, potem kolejny błąd przydarzył się i Domraczewej. Nieudolność konkurentek znakomicie wykorzystała norweska załoga w składzie Berger i Solemdal. Obie zawodniczki były bezbłędne na ostatnim strzelaniu, dzięki czemu skończyły bieg na pierwszych dwóch miejscach.

Bardzo dobrze ten start w Oberhofie będzie wspominała Krystyna Pałka, która zakończyła go na szóstym miejscu.  Polka po pierwszym bezbłędnym strzelaniu była na 11 miejscu, po drugim awansowała na dziewiąte, a po trzecim na szóste. Gdyby nie ostatnie strzelanie nasza zawodniczka mogłaby być jeszcze wyżej, ale tam zanotowała jedno pudło przez co nie udało jej się już poprawić wyniku. Weronika Nowakowska-Ziemniak została sklasyfikowana na 27 miejscu.

Sport/RIRM

drukuj