PŚ w Lillehammer. Hula uratował honor biało-czerwonych

Stefan Hula na 10. miejscu zakończył zmagania w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegranym na średnim obiekcie w Lillehammer. Poza najlepszą trzydziestką znaleźli się pozostali biało-czerwoni, w tym dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch. Po raz pierwszy w karierze wygrał Kenneth Gangnes.

Daleki skok Kamila Stocha w kwalifikacjach (99 m) rozbudził nadzieje polskich kibiców na udany występ dwukrotnego mistrza olimpijskiego również w konkursie głównym. Niestety, lider kadry Łukasza Kruczka osiągnął 87,5 m i wyprzedził jedynie Koreańczyka Seou Choia i Kazacha Radika Żaparowa. To najgorszy występ Stocha w zawodach Pucharu Świata od 2012 roku, kiedy nie zdołał przebrnąć kwalifikacji do konkursu w Ruce.

Ski Jumping World Cup in LillehammerPozostali biało-czerwoni także nie zachwycili. Jedynie Stefan Hula zdołał wywalczyć miejsce w czołowej trzydziestce. Szczęścia zabrakło Janowi Ziobro i Maćkowi Kotowi. Pierwszy z nich przegrał z 30. Manuelem Poppingerem o 1,3 pkt., a drugi o 2 pkt. Spore znaczenie ponownie miały punkty doliczane bądź odejmowane za wiatr. Stefan Hula, mimo iż uzyskał taką samą odległość, co piąty Richard Freitag (95 m), plasował się na półmetku zmagań na 14. lokacie. W drugiej próbie zawodnik KS Eve-nement Zakopane wywalczył 98,5 m, dzięki czemu wskoczył do najlepszej dziesiątki.

Ski Jumping World Cup in LillehammerWczorajszego sukcesu nie zdołał powtórzyć Severin Freund, który zajął 5. pozycję. Obrońca Kryształowej Kuli utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej, jednak ma zaledwie punkt przewagi nad drugim Kennethem Gangnesem. Norweg stoczył dziś zażarty bój o wygraną z Peterem Prevcem. Choć Słoweniec w drugim skoku osiągnął 100,5 m, to ostatecznie uległ zawodnikowi gospodarzy. Lądowanie na 99 m pozwoliło Gangnesowi wyprzedzić Prevca o 1,8 pkt.