Biathlon. Pierwsza Kryształowa Kula Domraczewej, Dahlmeier zwycięska na zakończenie

Daria Domraczewa sięgnęła po Puchar Świata w biathlonie. W ostatnich zawodach sezonu – biegu masowym Białorusinka zajęła czwarte miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęła dziś Niemka Laura Dahlmeier. 24. pozycję zajęła jedyna Polka w stawce Weronika NowakowskaZiemniak.

Bieg masowy zakończył tegoroczną rywalizację w Pucharze Świata. O zwycięstwo rywalizowały dziś dwie biathlonistki – Laura Dahlmeier i Gabriela Soukalova. Mimo że przed decydującą częścią dystansu minimalną przewagę miała Czeszka, to ostatecznie przegrała z Niemką o 7 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła rewelacyjnie spisująca się na niedawnych mistrzostwach świata Marie Dorin Habert.

Po raz kolejny formy strzeleckiej z początku sezonu nie mogła odnaleźć Kaisa Makarainen. Pięć pudeł zaprzepaściło jej szansę na wyprzedzenie w klasyfikacji generalnej Darii Domraczewej. Ostatecznie Finka finiszowała jako 13. 4. lokata Białorusinki wystarczyła zatem do triumfu w całym cyklu Pucharu Świata.

Już podczas pierwszej rundy biegowej w niemałym karambolu udział wzięła Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka upadła, złamała kijek oraz miała problemy z nartami, przez co uplasowała się dopiero pod koniec stawki. Nieprzyjemna sytuacja na trasie sprawiła, że z rywalizacji wycofały się Rosanna Crowford i Veronika Vitkova.

Ostatecznie dwukrotna polska medalistka mistrzostw świata w Kontiolahti uplasowała się na 14. lokacie w klasyfikacji generalnej. Powtórzyła tym samym sukces swojej rodaczki Krystyny Guzik z sezonu 2012/13.

W Pucharze Świata mężczyzn po raz czwarty z rzędu triumfował Francuz Martin Fourcade.