fot. PAP

Biegi narciarskie. Jaśkowiec odpadła w ćwierćfinale, triumf Oeberg

Sylwia Jaśkowiec na ćwierćfinale zakończyła swój udział w rozegranym w rosyjskim Rybińsku sprincie kobiet w biegach narciarskich. Druga z Polek, Justyna Kowalczyk, nie startowała w tej konkurencji. Zwyciężyła Szwedka Jennie Oeberg.


Jaśkowiec mogła być pełna nadziei na udany występ po rozegranych wcześniej kwalifikacjach, w których zajęła 10. miejsce. Z udziału w sprincie wycofała się Justyna Kowalczyk. Taką decyzję podjął jej trener Aleksander Wierietielny.

Sylwia Jaśkowiec pojawiła się na starcie już w pierwszym ćwierćfinale. Polka przez cały dystans biegła w środku stawki i do końcowych metrów walczyła o pierwsze dwa miejsca, dające pewny awans do półfinału. Polka ostatecznie finiszowała na trzecim miejscu i oczekiwała na czasy innych zawodniczek z kolejnych biegów ćwierćfinałowych. Niestety, okazało się, iż rezultat naszej reprezentantki był zbyt słaby, aby zapewnić jej promocję do półfinałów.

W pierwszym wyścigu kolejnej rundy najlepsza okazała się Szwedka Jennie Oeberg, a drugie miejsce zajęła Szwajcarka Laurien Van Der Graaff. Następny bieg półfinałowy wygrała Rosjanka Anastasia Dotsenko przed Amerykanką Jessicą Diggins. Stawkę finalistek sprintu uzupełniły Norweżka Astrid Slind oraz kolejna Rosjanka – Natalja Matwiejewa.

W finale klasą dla siebie była Oeberg, która dyktowała wysokie tempo i zasłużenie triumfowała. Drugie miejsce zajęła Matwiejewa, która popisała się skutecznym atakiem na ostatnich metrach. Na najniższym stopniu podium stanęła dziś Van Der Graaff.

***

Wyniki:

1. Jennie Oeberg (Szwecja) 3:02.54
2. Natalia Matwiejewa (Rosja) +0.48 s
3. Laurien Van Der Graaff (Szwajcaria) +0.76
4. Anastasia Dotsenko (Rosja) +0.78
5. Jessica Diggins (USA) +5.63
6. Silje Oeyre Slind (Norwegia) +11.17

Sport.RIRM

drukuj