fot. PAP/EPA

PŚ w biathlonie. Polki o włos od podium!

Polska sztafeta kobiet zajęła 4. miejsce podczas biathlonowych zawodów Pucharu Świata w amerykańskim Presque Isle. Do podium białoczerwone straciły zaledwie pół sekundy. Triumfowały reprezentantki Czech.


Nasze zawodniczki od początku liczyły się w walce o czołowe lokaty – rozpoczynająca rywalizację w polskiej sztafecie Magdalena Gwizdoń tylko raz dobierała naboje w dwóch wizytach na strzelnicy, a swoją zmianę zakończyła na czwartej pozycji.

Nieco słabiej wypadła Monika Hojnisz. Ta co prawda zaliczyła tylko trzy pudła, ale nienajlepsza forma biegowa sprawiła, że na półmetku zawodów Polki zajmowały dopiero jedenaste miejsce.

Sytuację biało-czerwonych zdecydowanie poprawiła chwilę później Weronika Nowakowska, która po raz pierwszy w obecnym sezonie była bezbłędna na strzelnicy i przesunęła naszą ekipę na szóstą lokatę.

Biegnąca na ostatniej zmianie Krystyna Guzik potwierdziła wysoką formę, jaką prezentowała od początku pucharowych zmagań w Presque Isle. Mimo dwóch karnych rund oraz dwóch dobieranych pocisków do ostatnich metrów walczyła o podium wraz z Ołeną Pidhruszną i Karolin Horchler. Niestety, na finiszu nie dała rady wyprzedzić żadnej z nich. W efekcie Polki sklasyfikowane zostały na czwartej pozycji. Do podium zabrakło pół sekundy.

Dzisiejszą rywalizację sztafetową wygrały Czeszki, które w pewnym stylu – o ponad dwadzieścia pięć sekund – wyprzedziły drugie na mecie Ukrainki. Trzecie miejsce przypadło reprezentantkom Niemiec.

Zmagania w Presque Isle były ostatnim występem biathlonistek przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Oslo. Te swój początek będą miały 3 marca.

***

Wyniki biathlonowego biegu sztafetowego kobiet 4×6 km w Presque Isle:

1.   Czechy 1:07:11.0 (1+14)
2.   Ukraina +25.2 (0+12)
3.   Niemcy +25.4 (1+7)
4.   Polska (Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik) +26.0 (0+7)
5.   Włochy +47.5 (1+12)
6.   Francja +48.2 (1+13)

Sport.RIRM

drukuj