PŚ w biegach. 14. w sezonie zwycięstwo Johaug, Kryształowa Kula coraz bliżej

Justyna Kowalczyk nie wystartowała w rozegranym w Falun biegu na 10 km stylem dowolnym ze startu wspólnego zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po triumf sięgnęła Therese Johaug, która pewnie zmierza po zwycięstwo w całym cyklu. Punktów nie wywalczyły dwie zawodniczki z Polski – Martyna Galewicz i Marcela Marcisz.

johaug-weng-biegi (2)Tempo Johaug przez długi czas utrzymywała jej rodaczka Heidi Weng. Nieco ponad 3 kilometry przed metą liderka klasyfikacji generalnej zdecydowała się na kolejny atak i samotnie pobiegła po ostateczny triumf. Johaug zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata po raz czternasty w tym sezonie. Jako druga dzisiejszą rywalizację ukończyła Weng, tracąc do swojej rodaczki 8,8 sek. Na najniższym stopniu podium stanęła dziś kolejna z Norweżek – Astrid Jacobsen.

Technika dowolna nie jest specjalnością najbardziej utytułowanej polskiej biegaczki – Justyny Kowalczyk. Polka zrezygnowała z dzisiejszego startu, zaś na trasie pojawiły się dwie inne zawodniczki reprezentujące biało-czerwone barwy. Martyna Galewicz była 55., a do zwyciężczyni straciła przeszło 2,5 min. Blisko 4 minuty po Johaug linię mety przecięła Marcela Marcisz (68. pozycja).