PŚ w Zakopanem. Święto skoków na Wielkiej Krokwi rozpoczęte

W Zakopanem rozpoczyna się właśnie drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W rywalizacji nie zabraknie reprezentantów Polski, którzy przed dwoma laty zajęli tutaj drugie miejsce.

Biało – czerwoni wystąpią w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł. Do faworytów zawodów należą Austriacy, Niemcy i Japończycy. W ubiegłym roku najlepsi okazali się jednak Słoweńcy, którzy i tym razem będą liczyli się w walce o najwyższe cele.


 

 


Wcześniej, ze względu na silny wiatr, organizatorzy mieli problemy z przeprowadzeniem choćby jednej serii treningowej. Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego i były trener reprezentacji Polski podkreśla, że dzisiejszy konkurs nie jest już zagrożony.


Pobierz

Pobierz

O godz. 15.00 zgodnie z planem rozpoczęła się pierwsza seria próbna, którą wygrał Austriak Michael Hayboeck (Michael Hajbek). Najlepszy z Polaków był Aleksander Zniszczoł. Odległość 129,5 m zapewniła mu 10. pozycję.

Biało – czerwoni zdecydowanie lepiej spisali się na kolejnym treningu. Dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch osiągnął 128,5 m i był drugi. Na piątej lokacie uplasował się Piotr Żyła.

Sport.RIRM


drukuj