Biathlon. Nowakowska-Ziemniak dziewiąta w Anterselvie

Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła dziewiąte miejsce w sprincie na 7.5 km biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Zwyciężyła drugi raz z rzędu Białorusinka Daria Domraczewa, przed liderką cyklu Finką Kaisą Makarainen.

Nowakowska-Ziemniak (AZS AWF Katowice) rozpoczęła zmagania bardzo dobrze. Po pierwszym, bezbłędnym strzelaniu utrzymywała niemal równe tempo z Domraczewą. Później jednak traciła kolejne sekundy w biegu, a na domiar złego raz spudłowała w „stójce” i nie miała już szans na podium. Najlepszej obecnie w polskiej kadrze zawodniczce udało się uplasować w pierwszej dziesiątce po raz trzeci w tym sezonie. W niedzielę w niemieckim Ruhpolding osiągnęła najlepszy wynik w karierze – była szósta.

Identyczny jak Polka czas uzyskała w piątek Niemka Franziska Preuss. 20-letnia zawodniczka na drugim strzelaniu pomyliła się dwukrotnie, ale potwierdziła dobrą w tym sezonie dyspozycję biegową.

Biathlon World Cup in Anterselva

Gorzej wiedzie się pozostałym reprezentantkom Polski. Dopiero 33. była Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice), a Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) zajęła 45. pozycję.

W sobotnim biegu na dochodzenie nie wystartują Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice) oraz Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko). Obie nie zmieściły się w pierwszej sześćdziesiątce sprintu. Guzik nie zakończyła jednak jeszcze swoich startów w Anterselvie, bowiem w niedzielę rywalizować będzie sztafeta 4×6 km.

Domraczewa była przed piątkowym startem wiceliderką klasyfikacji generalnej PŚ i miała 58 punktów straty do Makarainen. Choć Białorusinka wyprzedziła Finkę o blisko pół minuty, odrobiła tylko sześć punktów do konkurentki w walce o Kryształową Kulę. Na podium w piątek stanęła również Niemka Laura Dahlmeier, która do triumfatorki straciła ponad 50 s.