fot. facebook.com

PŚ w biegach. Nieudany powrót Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk uzyskała 35. rezultat kwalifikacji i nie zdołała awansować do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną. Planica była pierwszym startem polskiej mistrzyni olimpijskiej po kilku tygodniach przerwy.


Rezygnacja ze startów w Pucharze Świata była kolejnym etapem przygotowań Justyny Kowalczyk do nadchodzących igrzysk olimpijskich. Choć forma ma przyjść dopiero na najważniejsze biegi sezonu, kibice mogą się niepokoić. Polka nie awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką klasyczną, a to właśnie w tej konkurencji w 2010 roku wywalczyła srebrny krążek igrzysk w Vancouver.

Rezultat uzyskany przez czterokrotną triumfatorkę Pucharu Świata 3:38.95 wystarczył do zajęcia 35. lokaty. O blisko 11 sek. szybsza była triumfatorka eliminacji Kathrine Harsem z Norwegii. Już początek biegu nie zwiastował wysokiej pozycji Kowalczyk. Po przebiegnięciu 650 metrów nasza nadzieja na medal IO plasowała się na 40. pozycji. Do czołowej „30” zabrakło jej ostatecznie ok. 1,5 sek.

Na formę wciąż czekają pozostałe biało-czerwone. Ewelina Marcisz była dziś 56., a Sylwia Jaśkowiec 58. Do rywalizacji przystąpiły 63 zawodniczki.

Sport.RIRM

drukuj