K. Miklas: Wygrana D. Kubackiego bardzo dobrze rokuje na kolejną część sezonu

Jestem przekonany, że Polska będzie miała teraz dwóch liderów, bo słabsza dyspozycja Kamila Stocha podczas Turnieju Czterech Skoczni wcale nie oznacza, że nagle stracił formę. […] Dawid Kubacki we wspaniałym stylu wygrał niemiecko-austriacką imprezę, co bardzo dobrze rokuje na kolejną część sezonu – mówił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja red. Krzysztof Miklas, komentator sportowy.


Dawid Kubacki najlepszym skoczkiem 68. Turnieju Czterech Skoczni. Polak przypieczętował triumf dzięki poniedziałkowej wygranej w Bischofshofen. Nasz rodak nie miał sobie równych. Skoki na odległość 143 m i 140.5 m pozwoliły mu wyprzedzić drugiego w zawodach Niemca Karla Geigera o blisko 10 punktów [więcej tutaj].

– Mało kto się tego spodziewał. Raczej stawiano na Kamila Stocha, który wydawało się, że odzyskał formę przed samym turniejem, o czym świadczyło zwycięstwo w jednym z konkursów w Engelbergu. Tymczasem święta bardzo dobrze wpłynęły na dyspozycję Dawida Kubackiego [śmiech – przyp. red.]. We wspaniałym stylu wygrał niemiecko-austriacką imprezę, co bardzo dobrze rokuje na kolejną część sezonu – stwierdził red. Krzysztof Miklas.

Zdaniem komentatora sportowego, taki obrót sprawy może również dobrze wpłynąć na formę Kamila Stocha, który w klasyfikacji końcowej tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni zajął 13. miejsce.

– Jestem przekonany, że Polska będzie miała teraz dwóch liderów w osobie Dawida Kubackiego oraz Kamila Stocha, bo słabsza dyspozycja naszego trzykrotnego mistrza olimpijskiego w Turnieju Czterech Skoczni wcale nie oznacza, że nagle stracił formę. Jemu po prostu brakuje szczęścia w obecnym sezonie. Wierzę, że dobre skoki Dawida wpłyną na lepszą postawę Kamila – powiedział gość Radia Maryja.

– Natomiast co do samego Kubackiego, Puchar Świata na pewno jest w jego zasięgu. Występ na Turnieju Czterech Skoczni – szczególnie w Bischofshofen – musiał na niego pozytywnie wpłynąć i dodać mu sił – akcentował Krzysztof Miklas.

Dawid Kubacki został trzecim reprezentantem Polski, który wygrał Turniej Czterech Skoczni. Wcześniej dokonali tego Adam Małysz (2000/2001) oraz dwukrotnie Kamil Stoch (2016/2017 i 2017/2018). Ponadto drugą lokatę w niemiecko-austriackiej imprezie zajmował Piotr Żyła (2016/2017), a trzecią – Adam Małysz (2002/2003).

Sport.RIRM

drukuj