fot. PAP/EPA

PŚ w biathlonie. Monika Hojnisz druga na inaugurację

Monika Hojnisz w świetnym stylu zainaugurowała rywalizację w Pucharze Świata. W słoweńskiej Pokljuce Polka zajęła 2. miejsce w biegu na 15 kilometrów. To jej drugie podium w karierze.


W 2013 roku Monika Hojnisz była trzecia w biegu ze startu wspólnego. Wtedy – obok punktów Pucharu Świata – wywalczyła też brązowy medal mistrzostw świata. Upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu, co wynika z regulaminu cyklu. Teraz poprawiła swój rezultat i doskonale weszła w nowy biathlonowy sezon.

Polka przez długi czas pozostawała na prowadzeniu. Nie tylko bezbłędnie strzelała, ale też była bardzo szybka na trasie. W trakcie ostatniej wizyty na strzelnicy Hojnisz odnotowała jedno pudło. Rzuciła się w pogoń za Ukrainą Julią Dżymą.

Strata sięgała 15 sekund. Z czasem jednak znacząco zmalała. Zmęczona chorzowianka nie wytrzymała mocnego tempa do końca. Skorzystała na tym rywalka, która na metę wpadła z przewagą niespełna 6 sekund.

Na najniższym stopniu podium – ze stratą ponad 16 sekund do zwyciężczyni – stanęła Marketa Davidova. Czeszka – na ubiegłorocznych mistrzostwach świata juniorów – przegrywała z Kamilą Żuk. Nadzieja polskiego biathlonu dziś nie miała swojego dnia. Do mety dotarła z 90. czasem. 7 razy myliła się na strzelnicy. 57. była Kinga Zbylut, a 59. Magdalena Gwizdoń.

* * *

Wyniki biegu indywidualnego:

1.   Julia Dżyma (Ukraina) – 43:06,6 (0)
2.   Monika Hojnisz (Polska)   +5,9 (1)
3.   Marketa Davidova (Czechy)   +16,5 (1)
4.   Paulina Fialkowa (Słowacja)   +19,5 (2)
5.   Baiba Bendika (Austria)   +20,8 (0)
6.   Lisa Vittozzi (Włochy)   +27,1 (1)

57. Kinga Zbylut (Polska)   +4:16,0 (4)
59. Magdalena Gwizdoń (Polska)   +4:21,9 (3)
90. Kamila Żuk (Polska)   +7:28,9 (7)

Sport.RIRM

drukuj