PŚ w biathlonie. Monika Hojnisz druga na inaugurację

Monika Hojnisz w świetnym stylu zainaugurowała rywalizację w Pucharze Świata. W słoweńskiej Pokljuce Polka zajęła 2. miejsce w biegu na 15 kilometrów. To jej drugie podium w karierze.

W 2013 roku Monika Hojnisz była trzecia w biegu ze startu wspólnego. Wtedy – obok punktów Pucharu Świata – wywalczyła też brązowy medal mistrzostw świata. Upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu, co wynika z regulaminu cyklu. Teraz poprawiła swój rezultat i doskonale weszła w nowy biathlonowy sezon.

Polka przez długi czas pozostawała na prowadzeniu. Nie tylko bezbłędnie strzelała, ale też była bardzo szybka na trasie. W trakcie ostatniej wizyty na strzelnicy Hojnisz odnotowała jedno pudło. Rzuciła się w pogoń za Ukrainą Julią Dżymą.

Strata sięgała 15 sekund. Z czasem jednak znacząco zmalała. Zmęczona chorzowianka nie wytrzymała mocnego tempa do końca. Skorzystała na tym rywalka, która na metę wpadła z przewagą niespełna 6 sekund.

Na najniższym stopniu podium – ze stratą ponad 16 sekund do zwyciężczyni – stanęła Marketa Davidova. Czeszka – na ubiegłorocznych mistrzostwach świata juniorów – przegrywała z Kamilą Żuk. Nadzieja polskiego biathlonu dziś nie miała swojego dnia. Do mety dotarła z 90. czasem. 7 razy myliła się na strzelnicy. 57. była Kinga Zbylut, a 59. Magdalena Gwizdoń.