PŚ w biegach. Kowalczyk w trzeciej dziesiątce, zwycięstwo Johaug

Justyna Kowalczyk zajęła dopiero 29. miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rozgrywanych w Kuusamo. Polka do triumfującej Therese Johaug straciła niemal minutę. Drugą pozycję zajęła Szwedka Charlotte Kalla, a podium uzupełniła jej rodaczka Ida Ingemarsdotter.

Justyna KowalczykJustyna Kowalczyk zakończyła dzisiejszy bieg na tej samej pozycji, na której finiszowała wczoraj. Polka uplasowała się na odległym, 29. miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich dniach zmagała się z chorobą i nie jest jeszcze w pełni sił, kibice nie mogli oczekiwać po naszej reprezentantce dobrych wyników.

Wyścig wygrała Therese Johaug, która zdeklasowała konkurencję. Norweżka pewnie prowadziła od startu do mety, której linię przekroczyła z przewagą ponad 17 sekund nad drugą Charlotte Kallą. Na najniższym podium stanęła z kolei Ida Ingemarsdotter, która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kowalczyk w całym cyklu zajmuje 41. lokatę.

Charlotte Kalla Therese Johaug Ida IngemarsdotterCross Country World Cup in Kuusamo

Zawody w Ruce całkowicie zdominowały zawodniczki ze Skandynawii. Dopiero 10. miejsce zajęła Słowenka Alenka Cebasek. Pierwsza dziewiątka, która zmagania zakończyła przed nią, to zawodniczki z Norwegii, Szwecji i Finlandii.

Jutro, na zakończenie trzydniowego Ruka Triple, narciarki będą rywalizowały na dystansie 10 km techniką klasyczną. Początek zawodów o godzinie 10:15 czasu polskiego.