fot. PAP/EPA

K. Stoch: Muszę poświęcić jeszcze wiele pracy i wysiłku po to, żeby moje skoki były coraz lepsze

Dawid Kubacki jest świetnym zawodnikiem. Mam nadzieję, że będzie teraz kontynuował to, co zaczął. […] Wiem, że muszę poświęcić jeszcze wiele pracy i wysiłku po to, żeby moje skoki były coraz lepsze – powiedział Kamil Stoch po finałowych zmaganiach w Bischofshofen.


68. edycja Turnieju Czterech Skoczni należała do Dawida Kubackiego. Polak – wygrywając na obiekcie  im. Paula Ausserleitnera – triumfował w klasyfikacji końcowej niemiecko-austriackiej imprezy [więcej tutaj].

– Dawid wykonał niesamowitą pracę. Od początku turnieju skakał równo, a przede wszystkim – bardzo dobrze. W pełni zasłużył na wygraną – mówił Kamil Stoch w „TVP Sport”.

Jak podkreślił trzykrotny mistrz olimpijski, Dawid Kubacki to zawodnik, który bardzo twardo stąpa po ziemi. Jest świadomy swojej wysokiej formy – dodał.

– Dawid jest świetnym skoczkiem. Mam nadzieję, że będzie teraz kontynuował to, co zaczął. Na pewno ten sukces da mu kopa w dalszej fazie sezonu – stwierdził 32-latek.

Sam Kamil Stoch tegoroczną edycję Turnieju Czterech Skoczni może zaliczyć do średnio udanych. W każdym z konkursów plasował się w drugiej „dziesiątce”, a w klasyfikacji końcowej zajął trzynaste miejsce.

– Wiem, że muszę poświęcić jeszcze wiele pracy i wysiłku po to, żeby moje skoki były coraz lepsze – zaznaczyła „Rakieta z Zębu”.

Po zakończonej w poniedziałek niemiecko-austriackiej imprezie zawodnicy nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. W najbliższy weekend bowiem zostaną rozegrane dwa konkursy zaliczane do Pucharu Świata na normalnej skoczni we włoskim Predazzo (HS 104).

Sport.RIRM

drukuj