fot. PAP/EPA

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt odwołany!

Tego nikt się nie spodziewał. Wskutek wysokich temperatur i bardzo niekorzystnych prognoz meteorologicznych, Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że konkursy Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, które miały się odbyć w najbliższy weekend, zostały odwołane.


Jeszcze w poniedziałek wydawało się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Mimo wysokich temperatur i intensywnych opadów deszczu organizatorzy zmagazynowali odpowiednią ilość śniegu na zawody, zapewniając o względnie spokojnym przeprowadzeniu konkursów zaliczanych do Pucharu Świata. FIS już jednak we wtorek podjął dość zaskakującą decyzję, odwołując zmagania w Titisee-Neustadt, gdzie miały się odbyć zawody drużynowe (sobota) i indywidualne (niedziela). Powodem były właśnie bardzo niekorzystne prognozy meteorologiczne.

W tej sytuacji w najbliższy weekend zawodnicy będą mieli wolne od pucharowej rywalizacji. Do walki o Kryształową Kulę powrócą w dniach 14-16 grudnia w Engelbergu. Do Szwajcarii trener polskich skoczków Stefan Horngacher zabierze swoją żelazną „szóstkę”. O punkty do klasyfikacji generalnej powalczą: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula oraz Maciej Kot. Przypomnijmy, że liderem całego cyklu jest rewelacyjny w obecnym sezonie Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Sport.RIRM

drukuj