fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Wiśle. Wiatr nie przeszkodzi zawodnikom!

Wiatr nie przeszkodzi w rozegraniu pierwszego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle-Malince – wskazują najnowsze prognozy. Na belce startowej zobaczymy dziś siedmiu biało-czerwonych.


Według wstępnych prognoz, prawdopodobnym scenariuszem było przeprowadzenie tylko niedzielnego konkursu. W piątek i sobotę porywy miały sięgać nawet 12 m/s. Dobre informacje z Wisły napłynęły już wczoraj, kiedy sprawnie udało się przeprowadzić kwalifikacje do pierwszych zawodów indywidualnych. W mieście jest bezwietrznie, najprawdopodobniej to sportowa rywalizacja, a nie warunki pogodowe zdecyduje o tym, kto stanie dziś na podium.

Na belce startowej zobaczymy siedmiu Polaków: Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Jana Ziobrę i Aleksandra Zniszczoła. Największe szanse na zwycięstwo ma triumfator 65. Turnieju Czterech Skoczni, który zrezygnował z udziału we wczorajszych kwalifikacjach. Od konkursu w Lillehammer dwukrotny mistrz olimpijski zmaga się z bólem w kolanie. Po upadku w Innsbrucku odczuwa także lekki ból biodra.

Kamil Stoch już raz stanął na podium Pucharu Świata w Wiśle. Miało to miejsce w 2014 roku, gdy na skoczni im. Adama Małysza przegrał jedynie z Andreasem Wellingerem. Miejsce w najlepszej trójce – jak przekonuje trener kadry A Stefan Horngacher – jest również w zasięgu Macieja Kota i Piotra Żyły. Początek rywalizacji o godz. 16:00.

Sport.RIRM

drukuj