fot. PAP/EPA

Biathlon: Czeskie podium w Ruhpolding, słaby występ Polek

Bieg indywidualny na 15 km w Niemieckim Ruhpolding wygrała Gabriela Soukalowa, która była szybsza od Darii Domraczewej i swojej koleżanki z reprezentacji Weroniki Witkowej. Polki zaprezentowały się słabo, choć Magdalena Gwizdoń po trzecim strzelaniu była trzecia.

Aż pięć Polek wystartowało w biegu indywidualnym na 15 km w Ruhpolding. Pierwsza na trasie zameldowała się Monika Hojnisz, która jako jedyna na pierwszym strzelaniu zanotowała pudło. Następny pobyt na strzelnicy skończył się kolejną karną minutą dla Hojnisz przy niemal bezbłędnym strzelaniu jej przeciwniczek. Na prowadzeniu utrzymywała się Niemka Hildebrand, która pomyliła się dopiero podczas czwartego strzelania. Monika zanim czwarty raz wbiegła na strzelnice miała już trzy pudła i nie pomyliła się tylko za ostatnim podejściem. Następnie zaraz po sobie startowały Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz Krystyna Pałka. Polki biegły w bardzo dobrym tempie jednak obie zanotowały po trzy pudła i odpadły z rywalizacji o najwyższe miejsca.

Najwięcej emocji dostarczyła nam dzisiaj Magdalena Gwizdoń, która po trzech strzelaniach zajmowała trzecie miejsce, za sprawą bezbłędnego strzelania i bardzo dobrego biegu. Wszystko posypało się jednak na ostatnim podejściu do strzelnicy, kiedy Polka zanotowała aż trzy pudła. Ostatecznie sklasyfikowano ją na 43 miejscu.

Bieg indywidualny wygrała Czeszka Soukalowa, notując tylko jedno pudło i zwyciężając po raz drugi w sezonie. Za nią uplasowała się Domraczewa, a na ostatnim stopniu podium stanęła inna czeska zawodniczka Weronika Witkowa.

Sport/RIRM

drukuj