fot. PAP/EPA

PŚ Kulm: Kranjec wygrał kwalifikacje, pięciu Polaków w konkursie

Pięciu Polaków wystartuje w jutrzejszych zawodach Pucharu Świata na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf. W konkursie zabraknie jedynie Dawida Kubackiego. Kwalifikacje wygrał Słoweniec Robert Kranjec.

Kranjec poszybował na odległość – 194,5m i z łączną notą 179.3 punktu wyprzedził swojego rodaka Jurija Tepesa – 192m (176.1). Na trzecim miejscu uplasował się Czech Antonin Hajek – 186m (170.6).

Najlepszy z Polaków, Maciej Kot, został sklasyfikowany na siódmym miejscu. 22-letni skoczek AZS Zakopane uzyskał 186m (167.8). Kolejny z biało-czerwonych, Klemens Murańka skoczył 176m (23 pozycja). W jutrzejszych zawodach nie obejrzymy Dawida Kubackiego, który wylądował na 161 metrze (37 miejsce).

Pozostali Polacy, którzy mieli zapewniony udział w konkursie: Piotr Żyła i Jan Ziobro uzyskali odległości  – odpowiednio – 186m i 183,5m.

Z udziału w kwalifikacjach zrezygnował lider Pucharu Świata, Kamil Stoch. Podobnie jak Polak postąpił też Japończyk Noriaki Kasai.

Z czołowej „dziesiątki” PŚ najlepiej spisał się kolejny ze Słoweńców Peter Prevc (188m).

Na skoczni zabrakło Austriaka Thomasa Morgensterna, który na drugim treningu, poprzedzającym kwalifikacje, uległ koszmarnie wyglądającemu wypadkowi.

W jutrzejszych zawodach zabraknie zwycięscy 62. Turnieju Czterech Skoczni – Thomasa Dietharta. 21-letni zawodnik pojawi się pod obiektem wyłącznie w roli widza.

Sport/RIRM

                                

drukuj