fot. PAP/EPA

PŚ w biathlonie. Norweska dominacja, dalekie lokaty Polaków w Oestersund

Biało-czerwoni bez rewelacji rozpoczęli nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie. W rywalizacji supermikstów odległe 14. miejsce zajął duet Weronika Nowakowska-Ziemniak – Mateusz Janik. W zmaganiach sztafet mieszanych Polacy uplasowali się na 13. pozycji. W obu konkurencjach triumfowali reprezentanci Norwegii.


Rywalizacja sztafetowa nigdy nie była mocną stroną polskich biathlonistów. Na prawdziwe emocje z udziałem biało-czerwonych będziemy musieli poczekać do indywidualnych startów Polek. W męskim biathlonie, odkąd karierę skończył Tomasz Sikora, trudno o godnego następcę wicemistrza olimpijskiego z Turynu.

Supermikst to stosunkowo nowa konkurencja. Rywalizują w niej damsko-męskie duety. Z uwagi na spore zainteresowanie kibiców, zmagania te dołączono do kalendarza Pucharu Świata. Pierwsze w historii, oficjalne zawody w tej konkurencji miały miejsce 6 lutego bieżącego roku w Novym Meście.

Premierowy strat w Oestersund nie był szczęśliwy dla Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak i Mateusza Janika. Polacy musieli pokonać trzy karne rundy, a aż 15-krotnie dobierali amunicję. Z triumfującym duetem norweskim przegrali o przeszło dwie i pół minuty.

W zmaganiach sztafet mieszanych, gdzie biało-czerwoni pobiegli w składzie Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek, najlepsi ponownie okazali się reprezentanci Norwegii. Polski zespół uplasował się na 13. lokacie.

* * *

Wyniki zawodów Pucharu Świata w supermikście:

1.   Norwegia 36:27.3 (1 karna runda + 7 doładowań)
2.   Kanada +11.9 (0+9)
3.   Niemcy + 13.2 (1+8)

14. Polska +2:32.1 (3+15)

* * *

Wyniki zawodów Pucharu Świata w rywalizacji sztafet mieszanych:

1.   Norwegia 1:11:42.6 (0+9)
2.   Niemcy +33.6 (0+7)
3.   Czechy +1:11.5 (0+11)

13. Polska +3:38.4 (1+6)

Sport.RIRM

drukuj