fot. PAP/Grzegorz Momot

Skoki narciarskie. Stefan Horngacher podał skład na 67. TCS

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na nadchodzący 67. Turniej Czterech Skoczni. W niemieckoaustriackiej imprezie weźmie udział siedmiu białoczerwonych.


W składzie Polaków znalazła się żelazna „szóstka” podopiecznych Stefana Horngachera w bieżącym sezonie, a więc: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula oraz Maciej Kot.

Siódmym zawodnikiem, który wystąpi na skoczniach w Niemczech i Austrii, będzie natomiast Aleksander Zniszczoł. Członek kadry B wywalczył dodatkowe miejsce dzięki bardzo dobrym startom w Pucharze Kontynentalnym, gdzie w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie wysoką trzecią pozycję.

Tegoroczny 67. Turniej Czterech Skoczni tradycyjnie rozpocznie się w Oberstdorfie. Kwalifikacje zaplanowano na 29 grudnia (sobota, godz. 16:30), a dzień później ma zostać rozegrany pierwszy indywidualny konkurs (niedziela, godz. 16:30).

Przypomnijmy, że dwie poprzednie edycje niemiecko-austriackiej imprezy wygrał Kamil Stoch. Skoczek z Zębu również i teraz będzie jednym z faworytów do triumfu. Za głównego pretendenta do zwycięstwa w całym turnieju uznaje się jednak Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który jest zdecydowanym liderem Pucharu Świata.

Sport.RIRM

drukuj