fot. PAP/EPA

WRC. Kubica nokautuje rywali na 10 OS!

Fantastyczną jazdę zaprezentował Robert Kubica na 10 odcinku specjalnym legendarnego Rajdu Monte Carlo. Na iście maratońskiej trasie Polak zdeklasował konkurencję. Drugi na mecie Kris Meeke stracił do niego 33,4 s, a mistrz świata Sebastien Ogier prawie 2 minuty.

Na najdłuższym odcinku specjalnym rajdu niezwykle istotny był dobór opon. Wszystko za sprawą trudnej nawierzchni, która w niektórych miejscach jest śnieżna, a nawet pokryta lodem, w innych – sucha.

Z oponami idealnie trafił Robert Kubica, który od początku dzisiejszej rywalizacji rządził i dzielił na 10 oesie. Drugiego Krisa Meeke wyprzedzał na półmetku o niemal pół minuty, a trzeciego Loeba o 37 sekund. Sporą stratę do Polaka miał również Sebastien Ogier – 1 min. 12 s.

Do końca trasy kierowca Forda Fiesty jeszcze powiększył przewagę nad rywalami. Drugi Meeke był wolniejszy od Kubicy o 33,4 s, a trzeci Sebastien Loeb o 41,2 s. Niemal dwie minuty do Polaka stracił aktualny mistrz świata.

Wcześniej organizatorzy z powodu braku bezpieczeństwa na trasie odwołali 9 OS. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Ogier.

Sport.RIRM

drukuj