Rajd Polski. Kubica trzeci na torze, Ogier liderem

Mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) wygrał ostatnią, piątkową próbę 71. Rajdu Polski, siódmej rundy mistrzostw świata – superoes Mikołajki Arena i ponownie został liderem. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) uzyskał trzeci czas i jest ósmy w klasyfikacji generalnej.

Kubica, mistrz świata WRC-2, przejechał trasę na torze w Mikołajkach o 2,2 s wolniej od Ogiera. Drugi rezultat – gorszy o 1,9 s miał Norweg Andreas Mikkelsen (Polo WRC). W rajdzie prowadzi Ogier, drugie miejsce zajmuje Mikkelsen, mając 0,9 s straty do lidera, a trzecie jego rodak Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) – strata 19,5 s. Kubica jest ósmy ze stratą 1.16,1. Polaka o niespełna 10 s wyprzedza Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC). W sobotę załogi czeka rywalizacja na trasach dziesięciu odcinków. Pierwszy – Chmielewo 1 startuje już o 8.00 rano. Ostatni – to ponownie Mikołajki Arena o 22.00.

Wyniki po drugim dniu:

1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC) 47.22,4
2. Andreas Mikkelsen (Norwegia/Polo WRC) strata 0,9 s
3. Mads Oestberg (Norwegia/Citroen DS3 WRC) 19,5
4. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC) 32,0
5. Kris Meeke (W. Brytania/Citroen DS3 WRC) 40,9
6. Juho Hanninen (Finlandia/Hyundai I20 WRC) 46,8

8. Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta WRC) 1.16,1
16. Krzysztof Hołowczyc (Polska/Ford Fiesta WRC) 3.48,2

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl