PŚ w Wiśle. Sobotni konkurs odwołany

Silny wiatr uniemożliwił rozegranie drugiego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. Najpierw jury zawodów zrezygnowało z zaplanowanych na godz. 14.30 kwalifikacji. Ok. godz. 16.30 zapadła decyzja o odwołaniu konkursu.


Około 6-tysięczna grupa kibiców miała pojawić się dziś na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Fani skoków narciarskich w Polsce nie zawiedli. Plany – zarówno organizatorów, jak i samych skoczków – pokrzyżował wiatr, którego prędkość przekraczała 5 m/s.

Maciej Kot– Wiatr jest za mocny i co chwilę zmienia kierunki. Jest to po pierwsze niebezpieczne, a po drugie ciężko byłoby ustawić belkę startową, bo bardzo dalekie skoki – wręcz niebezpieczne – przeplatałyby się z bardzo krótkimi. Ten konkurs nie byłby sprawiedliwy – podkreślił Maciej Kot.

Wiatr nie przeszkadzał zawodnikom w piątek. Organizatorom udało się przeprowadzić pierwszy konkurs, w którym na najwyższym stopniu podium stanął Czech Roman Koudelka. W najlepszej trzydziestce znalazło się pięciu Polaków. Najwyżej z nich – na 10. miejscu – uplasował się Kamil Stoch.

Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć konkursów Pucharu Świata. Wiadomo, że z kadrą biało-czerwonych rozstanie się trener Łukasz Kruczek. Na potrzebę zmian w polskich skokach zwraca uwagę czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli – Adam Małysz.

Trener Zbigniew Klimowski Adam Ma³ysz– Łukasz wykonał naprawdę dobrą robotę. Chwała mu za to i na pewno nikt nie będzie miał nigdy do Łukasza pretensji. (…) My potrzebujemy trenera, który weźmie to w końcu w garść i przede wszystkim zgra, że od trenerów kadry po trenerów klubowych będzie to jedna szkoła – wskazywał Adam Małysz.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 12-13 marca w niemieckim Titisee-Neustadt.

***

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1.   Peter Prevc (Słowenia) 1943 pkt.
2.   Severin Freund (Niemcy) 1319
3.   Michael Hayboeck (Austria) 1175
4.   Kenneth Gangnes (Norwegia) 1153
5.   Johann Andre Forfang (Norwegia) 940
6.   Stefan Kraft (Austria) 923
7.   Daniel Andre Tande (Norwegia) 877
8.   Noriaki Kasai (Japonia) 761
9.   Richard Freitag (Niemcy) 613
10. Roman Koudelka (Czechy) 585

21. Kamil Stoch (Polska) 239
25. Stefan Hula (Polska) 205
30. Dawid Kubacki (Polska) 163
32.
Maciej Kot (Polska) 129
34.
Andrzej Stękała (Polska) 96
35. Piotr Żyła (Polska) 89
47. Klemens Murańka (Polska) 36
68. Jakub Wolny (Polska) 5

 

Sport.RIRM/TV Trwam News

drukuj