fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Zakopanem. Polski weekend ze skokami czas zacząć!

Wszyscy polscy skoczkowie przebrnęli kwalifikacje do niedzielnego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 125 m zajął 8. miejsce. 


Kwalifikacje po skoku o długości 131 m wygrał Niemiec Stephan Leyhe. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki. Do konkursu awansowali również Jan Ziobro i Stefan Hula.

Dzisiaj od pierwszej serii treningowej bardzo dobrze spisywał się Jan Ziobro. W kwalifikacjach skoczył 124,5 m, co ostatecznie dało mu wysokie 11. miejsce.

Myślę, że od jakiegoś czasu zmierza wszystko w dobrym kierunku, odkąd trener Horngacher objął naszą reprezentację. Na początku trenowałem z Robertem Mateją. Wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku. Także teraz małymi kroczkami do przodu – mówił Jan Ziobro po udanym skoku eliminacyjnym.

Solidnie wypadł Stefan Hula. Po skoku na odległość 123 m pochodzący ze Szczyrku zawodnik uplasował się na 15. lokacie, co oczywiście dało mu prawo startu w niedzielnym konkursie. Skoczek nie krył zadowolenia. Awans wywalczył po nieudanych dla niego seriach próbnych.

Trening treningiem. Nieważne, co się działo. Ważne, że jest kwalifikacja i wszystko jest dobrze. W najważniejszym momencie oddałem znowu najlepszy skok. Cieszy mnie to – podkreślił Stefan Hula.

Z grona zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować, najdalej poszybowali Richard Freitag (129,5 m), Kamil Stoch (128,5 m) i Piotr Żyła (127,5 m). Maciej Kot lądował na 120 metrze.

Indywidualny konkurs w Zakopanem zaplanowano na niedzielę. Początek o godz. 16:00. Jutro odbędą się zmagania drużynowe, w których Polacy są głównym faworytem do zwycięstwa.

Sport.RIRM

drukuj