PŚ w Sapporo: Dwóch Polaków w konkursie

Austriak Andreas Kofler wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu w Sapporo. Najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula zajmując 16 miejsce.

Na słynnej Okurayamie, zabrakło wielu zawodników z czołowej dziesiątki Pucharu Świata. Do Sapporo nie pojechali m. in.:  Stoch, Schlirenzauer czy Ammann. Faworytem do wygrania jutrzejszego konkursu jest Peter Prevc, tracący 90 punktów do liderującego w Pucharze Kamila Stocha.

W kwalifikacjach na skoczni z polskich zawodników pojawili się: Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula i Krzysztof Miętus.

Jako pierwszy z polskiej kadry na belce pojawił się Kłusek. Jego próba była bardzo słaba skoczył tylko 107,5 metra. Ta odległość oczywiście nie dała mu kwalifikacji do konkursu. Krzysztof Miętus spisał się nieco lepiej niż jego kolega. Olimpijczyk z Vancouver lądował na 111 metrze co pozwoliło mu zająć 31 pozycje.  Najlepszy z Polaków Stefan Hula uplasował się na 16 miejscu, za sprawą dobrego skoku na odległość 121.5 metra.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu wygrał Andreas Kofler. Austriacki skoczek osiągnął 130.5 metra co dało mu pierwsze miejsce z przewagą ponad czterech punktów nad drugim Naglicem. Trzecie miejsce zajął Niemiec Danny Queck. Najlepiej  z czołowej dziesiątki spisał się Michael Neumayer- 122,5 metra.

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w Japonii już jutro o 8.30.

Sport/RIRM

drukuj