fot. PAP/EPA

TCS: Udany powrót Żyły. Komplet Polaków w konkursie!

Cała szóstka polskich reprezentantów pomyślnie przeszła dzisiejsze kwalifikacje do ostatniego konkursu w Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajął 10 miejsce. Kwalifikacje wygrał Słoweniec, Peter Prevc.

Polskich kibiców szczególnie cieszy udany powrót Piotra Żyły, który ostatnio zaliczył znaczący spadek formy. W dzisiejszych kwalifikacjach oddał skok na odległość 135,5m. i zajął wysokie 12 miejsce. Tuż za nim uplasował się inny z Polaków, Jan Ziobro, który uzyskał 136 m. Pozostali z naszych skoczków spisali się również bardzo dobrze. Maciej Kot skoczył 133 m i zajął 23 miejsce, Dawid Kubacki 130,5 m, 30 miejsce i Klemens Murańka 129,5 m, 35 miejsce.

Pary konkursowe z udziałem Polaków:

Maciej Kot – Tom Hilde NOR

Dawid Kubacki – Jan Matura CZE

Klemens Murańka – Anders Bardal NOR

Jan Ziobro – Jernej Damjan SLO

Piotr Żyła – Manuel Poppinger AUT

Kamil Stoch – Christoph Stauder AUT

Ammann czy Diethart?

Przed jutrzejszym konkursem, liderem TCS jest niespodziewanie Thomas Diethart. Drugie miejsce zajmuje Simon Ammann. Szwajcar traci do Austriaka 10 pkt. Dodatkowych emocji całej rywalizacji dodaje fakt, że obaj zawodnicy spotkają się ze sobą już w pierwszej serii zawodów, bowiem Ammann nie brał udziału w dzisiejszych kwalifikacjach, a Diethart zajął w nich 2. miejsce. W wysokiej formie znajduje się także Thomas Morgenstern, który traci 16 pkt do lidera i być może to on pogodzi obu zawodników. Z pewnością w jutrzejszym konkursie będziemy świadkami wielkich emocji.

Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajmuje ósme miejsce i do lidera traci ponad 50 pkt. Do trzeciego Thomasa Morgensterna jego strata wynosi 37,6 pkt.

Poniedziałkowy turniej w Bischofshofen rozpocznie się o godz. 16:30.

Sport/RIRM

drukuj