PŚ w biathlonie. Dahlmeier poza zasięgiem, Polki bez błysku

Pewnym triumfem Laury Dahlmeier zakończył się biathlonowy bieg pościgowy na 10 km w słoweńskiej Pokljuce. W cieniu przekonywującego zwycięstwa Niemki przeciętnie spisały się reprezentantki Polski, wśród których najlepsza – Monika Hojnisz – zajęła 17. miejsce.

To, że 24-letnia reprezentantka Polski dobrze czuje się w Pokljuce potwierdziła już wczoraj, kiedy zajęła wysoką 11. pozycję w biegu sprinterskim. Dziś brązowa medalistka mistrzostw świata z Nowego Mesta również uplasowała się w drugiej „dziesiątce” zawodów – trzykrotnie popełniając błędy na strzelnicy ostatecznie zajęła 17. lokatę.

Tuż za jej plecami z dwoma pudłami znalazła się Magdalena Gwizdoń. Kompletnie nieudany występ zanotowała Krystyna Guzik, która aż osiem razy spudłowała na strzelnicy, a dodatkowo po ostatniej probie zeszła z trasy, przez co nie została sklasyfikowana.

IBU Biathlon World Cup in PokljukaIBU Biathlon World Cup in Pokljuka

Sobotnie zmagania były popisem jednej aktorki – Laury Dahlmeier. Niemka dzisiejszą wygraną zawdzięcza nie tylko bezbłędnemu strzelaniu, ale również wysokiej formie biegowej. Drugą na mecie Marie Dorin Habert wyprzedziła o równo 18 sekund – ta z kolei, dzięki tak wysokiej lokacie, została nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, spychając z niej czwartą dziś Gabrielę Soukalovą. Na najniższym stopniu podium stanęła inna wielka gwiazda kobiecego biathlonu – Kaisa Makarainen.

Jutro, na zakończenie trzydniowej rywalizacji pań w Pokljuce, biathlonistki wystartują w biegu masowym na 12.5 km. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 14:15 czasu polskiego.