PŚ w biathlonie. Rośnie forma Polek przed igrzyskami

Po Weronice Nowakowskiej również polska sztafeta rozbudza nadzieje na sukces w Pjongczang. Biało-czerwone zajęły 5. miejsce w Ruhpolding. Najlepsze były Niemki.


Im mniej czasu do igrzysk, tym wyższa jest forma reprezentantek Polski. Pierwszy sygnał o tym, że olimpijskie podium jest w zasięgu wysłała Weronika Nowakowska, zajmując 4. lokatę w biegu na dochodzenie. Teraz nadzieje rozbudziła sztafeta.

W Ruhpolding każda z naszych pań miała do pokonania 6 kilometrów. Żadna nie musiała biegać rundy karnej. Biało-czerwone pięć razy doładowywały karabin. O ostatecznym kształcie podium zadecydowała forma biegowa. Tutaj Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska spisały się solidnie, a do trzeciego miejsca zabrakło im 7 sekund.

Dzisiejszy wynik to nie tylko moja zasługa, choć mam wrażenie dobrze wykonanej pracy. Ogromnie się cieszę, że jeszcze przed igrzyskami pokazałyśmy, że stać nas na walkę z najlepszymi – mówiła Weronika Nowakowska.

Walczyłam do końca, bo trener Torgersen nam powtarza, że na pierwszej zmianie wcale najważniejsza nie jest pozycja tylko strata do liderki. To niby tylko 6 km, ale biega się ten dystans gorzej niż 15 km – podkreśliła Monika Hojnisz.

Wygrały Niemki, które Włoszki wyprzedziły o niespełna 3 sek. Trzecie były Szwedki, a czwarte Norweżki. W czołówce zabrakło miejsca dla m.in. Francuzek.

* * *

Wyniki:

1. Niemcy – 1:08.47.0 (0+9)
2. Włochy   +2.9 (0+3)
3. Szwecja   +17.2 (0+5)
4. Norwegia   +23.1 (0+9)
5. Polska (Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska)   +24.5 (0+5)
6. Czechy   +1:04.0 (0+7)
7. Rosja   +1:20.8 (0+7)
8. Szwajcaria   +1:37.1 (1+11)

Sport.RIRM

drukuj