fot. PAP/EPA

PŚ w biathlonie. Dahlmeier ponownie najlepsza, spory awans Hojnisz

Laura Dahlmeier po raz kolejny triumfowała w słoweńskiej Pokljuce i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dobrze spisała się Monika Hojnisz, która finiszowała na 14. miejscu.


Po wczorajszym sprincie jako pierwsza na trasę wyruszyła Dahlmeier, której na samym początku rywalizacji deptały po piętach Justine Braisaz i Marte Olsbu. Pierwsza wizyta na strzelnicy nie była zbyt udana dla młodej Francuzki. 20-letnia biathlonistka po fatalnym strzelaniu wypadła z rywalizacji o czołowe pozycje.

Drugie strzelanie to dwa pudła liderki Pucharu Świata i spadek na piąte miejsce z ponad trzydziestosekundową stratą do Olsbu. Do walki o zwycięstwo włączyły się także Franziska Hildebrand oraz Kaisa Makarainen.

Biathlon World Cup event in PokljukaDahlmeier odrobiła straty podczas trzeciej wizyty na strzelnicy, kiedy to okazała się bezbłędna. Ostatnie strzelanie również wypadło idealnie i to właśnie Niemka dopisała na swoje konto kolejną wygraną w Pucharze Świata. O triumf do końca walczyła jeszcze Makarainen, jednak jej ostatnia z dwudziestu prób nie trafiła do celu, co ostatecznie pozbawiło reprezentantkę Finlandii szans na pierwszą pozycję. Podium uzupełniła Czeszka Ewa Puskarcikowa.

Mimo dwóch błędów na strzelnicy, dobre zawody rozegrała Monika Hojnisz, która finiszowała na czternastej lokacie. Magdalena Gwizdoń (również dwa pudła) zajęła dopiero czterdzieste piąte miejsce.

***

Wyniki biegu pościgowego na 10 km:

1.   Laura Dahlmeier (Niemcy) 30:43.1 (2)
2.   Kaisa Makarainen (Finlandia) +16.8 (2)
3.   Ewa Puskarcikowa (Czechy) +18.7 (1)
4.   Marie Dorin Habert (Francja) +18.8 (1)
5.   Susan Dunklee (USA) +24.1 (1)
6.   Lisa Theresa Hauser (Austria) +26.4 (1)

14. Monika Hojnisz (Polska) +1:15.0 (2)
45. Magdalena Gwizdoń (Polska) +3:02.6 (2)

***

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1.   Laura Dahlmeier (Niemcy) – 277 pkt.
2.   Kaisa Makarainen (Finlandia) – 208
3.   Justine Braisaz (Francja) – 189
4.   Marie Dorin Habert (Francja) – 185
5.   Gabriela Koukalova (Czechy) – 183
6.   Theresa Lisa Hauser (Austria) – 181

35. Monika Hojnisz (Polska) – 44
54. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 14
67. Krystyna Guzik (Polska) – 4
70. Kinga Mitoraj (Polska) – 1

Sport.RIRM

drukuj