PŚ w skokach. Udane kwalifikacje w Trondheim!

Polscy kibice skoków narciarskich odetchnęli z ulgą po dzisiejszych kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu w norweskim Trondheim. Tym razem biało-czerwoni pokazali na co ich stać i w komplecie awansowali do piątkowych zawodów.

Przez pewien moment wydawało się, że dzisiejsze kwalifikacje będą zagrożone bowiem na skoczni wiał silny wiatr, który osiągał prędkości nawet do 5 m/s. Na szczęście po południu jego siła zmalała i skoczkowie mogli rywalizować o awans do jutrzejszego konkursu. Dzisiejsze kwalifikacje wygrał Japończyk, Reruhi Shimizu z odległością 136 m. Swoją fantastyczną formę po raz kolejny pokazał Severin Freund, który mimo, że miał zapewniony awans skoczył aż 141,5 m ustanawiając nowy rekord skoczni!

Z Polaków najlepiej spisał się Maciej Kot, który uplasował się na 14 miejscu po skoku na odległość 128 metrów. Dawid Kubacki zajął 18 pozycję – 124,5 m. O jedną lokatę gorszy był Piotr Żyła mimo, że skoczył o dwa metry dalej. Jan Ziobro uzyskał 31 miejsce – 125 m, a Klemens Murańka 33 – 125 m. Lider klasyfikacji generalnej PŚ, Kamil Stoch nie wziął udziału w kwalifikacjach, ale o jego formę możemy być spokojni, gdyż w seriach treningowych spisywał się bardzo dobrze.

Wyniki kwalifikacji PŚ w Trondheim (HS 140) – pierwsza piątka

  1. Reruhi Shimizu JPN                  136 m
  2. Michael Hayboeck AUT             134,5
  3. Rune Velta NOR                       134,5
  4. Tomaz Naglic SLO                    131,5
  5. Jernej Damjan SLO                   132,5

Początek jutrzejszego konkursu w Trondheim o godz. 16:45.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl