Krzysztof Biegun wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich

Polski zawodnik uzyskał 142,5 m w pierwszej – jak się potem okazało – jedynej rozegranej serii konkursowej w Klingenthal. Był to dopiero drugi w karierze start 19-letniego Bieguna w konkursie Pucharu Świata.

Świetnie spisali się pozostali polscy skoczkowie. W pierwszej dziesiątce zawody ukończyło, aż czterech z nich. Piotr Żyła był piąty, Maciej Kot szósty, a Jan Ziobro dziewiąty. Dawid Kubacki skończył zawody na 23. miejscu. Zawiódł Kamil Stoch, który uplasował się na  37. pozycji, ale skakał w bardzo trudnych warunkach. Stefan Hula został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni kombinezon.

Całe zawody miały nietypowy przebieg. Z powodu zbyt silnego wiatru jury przekładało termin rozpoczęcia rywalizacji. Zgodnie z planem miała się ona rozpocząć o 13.30, ale ostatecznie pierwszy zawodnik wystartował o 15.15. Druga seria powinna rozpocząć się o 17.05, jednak warunki pogodowe nie pozwoliły wznowić konkursu.

Drugie miejsce w pierwszych tegorocznych zawodach zajął Niemiec Andreas Wellinger – 132 m, a trzeci był Słoweniec Jurij Tepes – 134,5 m.

Skoków nie oddali dwaj najlepsi zawodnicy PŚ w poprzednim sezonie: Austriak Gregor Schlierenzauer i Norweg Anders Bardal. Obaj po konsultacji z trenerami zrezygnowali z rywalizacji w złych warunkach.